Učení na počítači


Bez počítače je to opravdu hodně složité. Ale třeba vezměte si, když si někdo pořídí opravdu profesionální počítač, tak to neznamená, že s ním umí zacházet. Někdy jsou lidé, kteří mají velké oči. Velké oči mají kvůli tomu, že třeba mají opravdu hodně peněz a že jim nevadí, když třeba dají padesát tisíc korun za počítač a klidně třeba každým rokem ho mění a umění, aby měli stále jenom nějakou novinku. Ale potom třeba na tom počítači ani neumí pracovat. Mám kamaráda, který si koupil opravdu hodně drahý notebook, protože on říká, že se chce vyznat pořádně v informační technologii a že chce dobře pracovat na počítači.

Jak jste na tom vy s počítačem?

Prý má za sebou také několik počítačových kurzů. Jenomže když si potom pořídil k sobě domů opravdu drahý notebook a také mobilní telefon a tablet, tak potom se na to úplně vykašlal. On řekl, že když tomu trošku rozumí, ale že ho to jednoduše nebaví. Když jsem se potom ptala kamaráda, proč si dělal tak drahý počítačový kurz, který se týká počítačů a informační technologie a techniky obecně, tak on mi řekl, že o to měl zájem. A to prý hlavně kvůli tomu, že jeho bývalá partnerka tam vyučovala. Tak už mi to bylo jasné. On se totiž zamiloval do své učitelky.

Práce na počítači mě baví.

Sice ano, oni spolu chvilku chodili, a tak on jí chtěl udělat radost tím, že k ní bude chodit na kurz informační technologie a počítačů. Nakonec jim vztah nevyšel. A tak můj kamarád se na to vykašlal, Na celý ten kurz. To je podle mého názoru ale opravdu veliká škoda. Myslím si, že když lidé už se do něčeho pustí a je to vzdělání, tak je to vlastně investice do sebe, i když ten kurz stál hodně peněz, ale mně by to nevadilo. I já mám v plánu si dělat na anglické zkoušky a potom také chci absolvovat počítačové zkoušky, abych byla lepší. Já se totiž potom cítím více v pohodě a vážím si více sama sebe, když něco pro sebe dělám a počítačové kurzy jsou podle mého názoru opravdu skvělou volbou.