Podnikání je neustálá snaha vydělat si co nejvíc peněz. To není nic neznámého. Stejně jako už se dávno docela dobře ví, proč je tomu právě tak, proč podnikatelé o peníze tolik usilují. Jistě, dělají to proto, aby byli pokud možno co nejbohatší, ale i proto, aby měli jistotu, že budou vždy schopni financovat své podnikání, a to i v dobách jakéhokoliv případného útlumu poptávky nebo jiných komplikací.
Podnikatelé prostě musí své firmy financovat. Jinak by jim jejich firmy moc dlouho sloužit nevydržely a zkrachovaly by. A na to je potřeba nemálo peněz, chod jakékoliv firmy něco stojí. A tak podnikatelé usilují o to, aby mohli své firmy a jejich fungování financovat, kdykoliv je to potřeba.
Ale nic si nenalhávejme – i jistá hamižnost je za onou honbou podnikatelů za penězi. Chtějí být pochopitelně jako kdokoliv jiný co nejbohatší, a vzhledem k tomu, že nikdo neomezuje výši jejich příjmů, tito vědí, že čím víc vydělají, tím víc zbyde po odečtení všech nákladů i na ně.
Zkrátka a dobře je tu snaha si podnikáním co nejvíc vydělávat. Ale daří se to? Někdy ano, ale někdy bohužel také ne. A když se právě nedaří a dojdou peníze i na to, na co dojít neměly, tedy i na chod firem a živobytí podnikatelů, přicházejí ke slovu půjčky. Se kterými to ale mívají v takových chvílích podnikatelé také těžké. Protože si zkuste představit, jak žádá o půjčku někdo, kdo má malý příjem a navrch záznamy v registrech dlužníků. Někdo takový nemá zrovna dobré vyhlídky na získání půjčky.
Ale i někdo takto beznadějný nakonec půjčku sežene. Nabízejí se přece i nebankovní americké hypotéky, a výhodou těchto je skutečnost, že je dostane kdekdo, kdo je schopen a ochoten za ně ručit svojí nemovitostí. V takovém případě nikdo nedělá drahoty a podnikatelé se půjček dočkají. A s nimi se mohou dožít lepších časů, kdy bude jejich podnikání zase vzkvétat.